Pierwsza działalność gospodarcza „WRÓBEL KRZYSZTOF PRACOWNIA PROJEKTOWA”, to głównie zajęcie dodatkowe i projektowanie jako hobby a nie podstawowe źródło utrzymania.
Osiągnięcia to m.in. wyróżnienia w konkursach architektonicznych oraz publikacje projektów we wzorcowych katalogach architektury danego regionu.
Pod koniec grudnia 2010 roku ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu architektonicznego na opracowanie modelowego jednorodzinnego domu sudeckiego, który nawiązywałby do regionalnej architektury ziemi kłodzkiej. Mimo trudnego tematu zgłoszono prawie 100 prac. Tradycyjna chata zainspirowała do bardzo odważnych koncepcji. II NAGRODA ex aequo przypadła autorom: Krzysztofowi Wróbel i Mateuszowi Greszta.

Z opinii jury: „Nagrodę przyznano za stworzenie budynku o wyraźnie wydzielonych prostych elementach budynku opartych na drewnianym dachu, białej tynkowanej bazie i kamiennym cokole łagodnie wpisanym w zróżnicowany wysokościowo teren.

Idea oparta jest na tworzeniu trójbryłowego budynku z wysuniętymi zadaszeniami stanowiącymi przestrzeń zewnętrzną. Przedłużenia ścian parteru wpływają na optyczne obniżanie bryły budynku, tworzenie wrażenia bardziej rozbudowanego zespołu oraz wytwarzanie osłony przestrzeni półprywatnej.” ( )

Z kolei opracowany przeze mnie projekt typowy domu z garażem „Warmińsko-mazurski dom modelowy” został wyróżniony w konkursie zorganizowanym przez Samorząd Województwa Warmińsko Mazurskiego pod hasłem „Twój dom – Dialog z tradycją”.

Zapraszam do obejrzenia go w specjalnie przygotowanym katalogu – projekty typowe, str.18.

Więcej na:

  • http://www.powiat.klodzko.pl/konkursy/dom-sudecki/
  • http://www.bryla.pl/bryla/1,85301,7451457,Chata_sudecka_wiecznie_zywa.html
  • http://www.a-ronet.pl/index.php?mod=konkurs&k_id=612
  • http://architektura.warmia.mazury.pl
© 2015 Wróbel i partnerzy